Kontakty

BINTER DS s.r.o.
Žitná 527
541 03 TRUTNOV - Poříčí
IČO 287 77 492
DIČ CZ28777492
Společnost zapsána v Obchodním rejstříku vedeném KRAJSKÝM SOUDEM V HRADCI KRÁLOVÉ, ODDÍL C, VLOŽKA 26776
E-mail: iBinter@seznam.cz
Tel. : +420 604 237 429

Projekt spolufinacován Evropskou unií Projekt spolufinacován Evropskou unií

Produkty

Služby

Ostřička OPK 700 SK je určena pro ostření kotoučů se slinutými karbidy (SK) na menší provozy. Je jednoduchým zařízením pro ruční ostření kotoučů SK od průměru 150 – 700 mm s vodním chlazením diamantovým kotoučem. Vhodné pro menší směnovou potřebu kotoučů. Kotouče se brousí naležato, přísun kotouče do brusné zóny ručně.


Stroj je určen ke zpracování odpadového dřeva ( biomasy) na štípané palivové dřevo pro lokální vytápění budov . Stroj zkracuje kulatinu kotoučovou pilou a odřezaný špalek pomocí hydraulicky ovládaného jezdce jednorázově rozštípne na použitelný rozměr.


Pila je určena na zkracování řeziva a prizem do šířky 500 mm a tloušťky 160 mm se stavitelnou výškou přítlaku. Je masívní svařované konstrukce s vestavěným hydraulickým agregátem, má hydraulicky ovládaný přítlak materiálu a zdvih kotouče do řezu. Je určena pro střední provozy s četností cyklů do 5 za minutu. Lze doplnit dopravníkem se sklopnými dálkově ovládanými rameny.


Středová omítací pila SOPI slouží k omítání řeziva v přesných šířkách. Má dva pilové vřeteníky samostatně poháněné , které se přestavují symetricky od osy stroje. Do každého vřeteníku lze upevnit pouze jeden pilový kotouč (na přání dva)...více »


Plně automatizovaná ostřička pilových listů OPL je určena pro přímé broušení pilových listů strojních rámových pil na dřevo s roztečí zubů 22, 25, 26, 32 mm dle požadovaného modulového hřebene. Počet cyklů broušení je nastavitelný pomocí předvolby v počtu 1 - 10 s přídavkem dvou cyklů, které jsou egalizační. Přísuv brusného kotouče je automatický pro každý cyklus (mimo egalizačních). Ostřička je seřízena pro broušení pilových listů o síle 2,2 mm.


Rámová pila RH 60 je určena pro střední a vysokokapacitní provozy na zpracování pilařských jehličnatých i listnatých výřezů klasickou technologií pořezu na ostro nebo zpátkováním.

Je litinové konstrukce, rozměrově upravena pro instalaci na základ i základovou desku G 56 nebo RZ 56 s průchodem o 10 cm vyšším, má otevírací přední i zadní vrata s horními válci pro snadný přístup k pilovému rámu.

Stroj je vybaven plynule měnitelnou hydraulickou podávkou., hydraulickým přítlakem vrchních válců, elektricky přestavitelným rámem pro výměnu pilových listů a hydraulicky odlehčovanou rychlobrzdou...více »


Automatická ostřička je určena pro přímé a střídavé šikmé broušení pilových kotoučů, listů a pásů na dřevo. Posuv broušeného nástroje a přísuv brusného kotouče je automatický. Ostřička brousí pilové kotouče průměru 120 - 1800 mm a pilové pásy šíře 10 - 200mm. Základní tvar broušených zubů je vlčí, trojúhelníkový, popřípadě oblý. Velikost úhlu je nastavitelná.
Zvláštní příslušenství
Na ostřičce OPK lze brousit také pilové listy rámových pil a truhlářské pásy rámových a kmenových pil.


Rámové pily jsou určeny k podélnému rozřezávání pilařských výřezů nebo prizem na deskové řezivo a hranoly. Druh řezaného dřeva není podmiňován. Stroj je masivní litinové konstrukce s elektromechanickým ovládáním přítlaku podávacích válců a elektronicky regulovanou podávkou, což zaručuje dokonalý řez a spolehlivou činnost stroje. Pro pilařské provozy montujeme jednoduchá manipulační zařízení a výstavbu pilnic na klíč. Zajišťujeme zpracování projektové dokumentace.


Stroje jsou určeny k dělení dřevěných polotovarů na požadované řezivo podélným řezáním. Z univerzální konstrukce jsou odvozeny jednotlivé typy umožňující výběr typu stroje, který je pro Vás nejvýhodnější. Ocelo - litinová konstrukce rámu stroje zajišťuje klidný a spolehlivý chod stroje při dosažení vysoké kvality řezu. Podávací válce a jejich přítlak zajišťují správné vedení materiálu při řezu. Rychlost podávky je u všech typů kromě omítací pily měnitelná pomocí frekvenčního měniče, který v závislosti na zatížení pilového motoru upravuje optimální posuv do řezu.


Prizmovací pila P 200 je určena pro podélné rozřezání tenké kulatiny do průměru 200 mmm jedním až čtyřmi pilovými kotouči. Stroj se skládá z vlastní pily, vkládacího a vynášecího dopravníku. Materiál je do řezu podáván palcem vkládacího dopravníku a vytahován z pily pomocí vynášecího dopravníky s hřebly. Podávací rychlost je plynule nastavitelná pomocí frekvenčního měniče z závislosti na zatížení pilového motoru.


Copyright © 2009 - 2024 Dřevařské stroje - Ing. Karel Binter